1320575_70003158_1

Papier nie gryzie

 

W świecie wszechobecnej technologii – smartfonów, tabletów, ultrabooków i innych urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe łatwo jest zapomnieć o podstawowym narzędziu każdej osoby kreatywnej – kartce papieru.

 

Siadając do nowego projektu trudno oprzeć się pokusie by nie zacząć od kliknięcia ikonki Photoshopa, Illustratora czy innego programu, w którym zamierzamy coś stworzyć. Dlaczego nie spróbować wrócić do korzeni i zamiast tego sięgnąć po kartkę papieru i cokolwiek do pisania?

 

Poza oczywistymi atutami – łatwością i szybkością dostępu – to rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę. Nie pozwoli Ci się zająć mało istotnymi detalami (które i tak w końcowej fazie prawdopodobnie będziesz chciał zmienić), dzięki czemu skupisz się na dopracowaniu ogólnej wizji całego projektu. Dzięki temu do komputera siądziesz z gotowymi pomysłami, a praca pójdzie Ci zdecydowanie szybciej.

 

OK, ale co jeśli ktoś jest świetny z narzędziem Pióro w PS, ale w realu nie potrafi go nawet poprawnie utrzymać, nie mówiąc już o poprawnym narysowaniu prostej linii? Otóż… nic. Notatki, szkice i bazgroły – to wszystko jest tylko i wyłącznie dla Ciebie. Dopóki jesteś w stanie sam siebie odczytać, a szlaczki, które rysujesz są dla Ciebie jasne i zrozumiałe, Twoja kartka może wyglądać nawet jakby przebiegło po niej stado pijanych kur bazgrzących po niej pazurami. ;)

 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które przejmują się tym, co Twoi branżowi koledzy powiedzą, kiedy zobaczą Cię z kartką papieru zamiast jeżdżącego rysikiem po IPadzie (no bo przecież nie śmiałbyś zajmować się grafiką na sprzęcie bez jabłka!), to też mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Większość designerów z czołowych agencji na całym świecie poleca tę metodę i sama z niej korzysta!

 

Oczywiście każdy papier będzie dobry, jeśli jednak jesteś gadżeciarzem (albo fetyszystą) i masz głębokie kieszenie, możesz zafundować sobie notatnik marki Moleskine lub Leichtturm – to absolutnie najwyższa półka jakościowa (a także cenowa), używana i polecana przez 9 na 10 designerów korzystających z tego typu rozwiązań.

 
Jeśli dalej nie czujesz się przekonany – zobacz ten filmik – a będziesz wiedział, że papier bywa niezastąpiony.